kredyt walutowy

Kredyty mieszkaniowe - spytaj innych gdzie najtaniej? najkorzystniej? podziel się doświadczeniami

kredyt walutowy

Postprzez azja » 2009-06-29, 12:24

Nie wiem czy wszyscy wiedza, że od lipca obowiązuje nowa rekomendacja wydana przez KNF i pozwala na spłate kredytu walutowego w walucie, której został on zaciągniety. Chyba dzieki temu bedzie mozna zyskac na spreadzie, bo bedzie mozna isc samemu do kantoru i wymienic pieniadze potrzebne na splate raty.
Jezeli ktos z Was ma kredyt we frankach, moze zainteresuje go oferta DB, ktora znalazłam dzis w necie.

"Deutsche Bank PBC wprowadza w lipcu do oferty specjalny, promocyjny program „Premiujemy Franka”. Pozwala on na bezgotówkowe dokonywanie przewalutowań PLN na CHF bez zbędnych formalności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów tej operacji do minimum. Zgodnie z założeniami programu, Klienci, którzy spełnią warunki określone w regulaminie, otrzymają zwrot tzw. „premii” za przewalutowanie w wysokości 4% (nie więcej niż 400 zł) kwoty transakcji. Program „Premiujemy Franka” skierowany jest do Klientów indywidualnych, w tym osób spłacających kredyty mieszkaniowe zaciągnięte w Deutsche Bank PBC lub w jakiejkolwiek innej instytucji finansowej."

Trzeba spełnić kilka warunków, ale mam kredyt w DB wiec sie dowiem co i jak dokladnie z ta oferta.

pozdrawiam
azja
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2009-06-29, 12:17

Postprzez feris » 2009-06-30, 20:30

Wg mnie jest to raczej nieopłacalne, przecież nikt nie będzie biegał co miesiąc do banku z torebką waluty żeby zaoszczędzić 50 zł rocznie. Co innego duży wolumen, na pewno nie miesięczne raty.
feris
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2009-06-26, 20:48

Postprzez azja » 2009-07-01, 08:17

ale uwazasz ze bez sensu sa te nowe zasady czy ta promocja??co do nowej regulacji, to wydaje mi sie ze moze dla niektorych bedzie to oplacalne, to zalezy jak dany bank otworzy sie na klienta-tzn czy bedzie mozna gotowke wplacac w kasie czy nie, bo jak nie to faktycznie -przelew walutowy troche kosztuje, wiec cala sprawa bedzie nieoplacalna. Z drugiej strony moze dzieki tym wytycznym banki troche zmniejsza spready, ktore teraz czasami sa zawyzone:/
azja
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2009-06-29, 12:17


Powrót do Kredyty mieszkaniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron