Biuro nieruchomości

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Biuro nieruchomości

Postprzez Arkadio » 2008-09-03, 07:12

Mam pytanie związane z umową pośrednictwa kupna nieruchomości, Ostatnio miałem "przyjemność" podpisać taka właśnie umowę i poszedłem pod wskazany adres. Właściciel nic nie wiedział o jakimkolwiek pośrednictwie
biura i nie podpisywał z nikim żadnej umowy. Wczoraj właściciel odwiedził wspomniane biuro nieruchomości i "wycofał" z ich biura interesujaca mnie oferte z tegoż powodu iż nie życzy sobie żadnego pośrednictwa i rozpowszechniania oferty. Ogółem babki dostały ochrzan :) reasumując mieszkanie mi sie
spodobało i tutaj jest moje pytanie czy jest możliwość ominięcia pośrednictwa biura (
czyt. prowizji) , czy mieli wogóle prawo przekazać mi dany adres bez
jakiejkolwiek konsultacji z właścicielem, który nie chce słyszec o
pośrednikach , wiec w tej chwili nie ma w tej chwili możliwości kupna tego mieszkania przez biuro wiec teoretycznie oni nie moga posredniczyc przy kupnie i tym samym nie wywiaza sie z umowy wiec adres powinien byc skreslony z aneksu od umowy (tak mysle:)), oraz drugi sposob , w umowie która podpisałem jest błąd dotyczący kary za ominięcie pośrednika po rozwiązaniu umowy, w pkcie 4 gdzie właśnie jest mowa o ilości %
prowizji karnej jest odnośnik do pktu 3 zamiast 2 gdzie w pkcie 3 jest
opisane ze umowa jest podpisywana na czas nieokreślony a nie moga mi naliczyc kary ktiora nie jest okreslona w umowie - chyba :). Reasumując czy w tym przypadku taka umowa jest wiążąca i nie da sie jej "minąć" by nie płacić nienależnej
prowizji.
Pozdrawiam
Arkadio
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-09-02, 10:01

Postprzez Calla » 2008-09-06, 22:50

Tak to jest z pośrednikami nieruchomości...
Calla
 
Posty: 172
Dołączył(a): 2008-08-25, 16:50

Postprzez Calla » 2008-09-06, 22:52

Moim zdaniem sprawa jest do ominięcia... gdyż pomiedzy sprzedającym mieszkanie a posrednikami nie było żadnej umowy o pośrednictwo - wobec tego nie są stroną stosunku kupna-sprzedaży miedzy Panem a sprzedającym.
Calla
 
Posty: 172
Dołączył(a): 2008-08-25, 16:50

Postprzez nikita » 2008-09-07, 16:20

Calla napisał(a):Tak to jest z pośrednikami nieruchomości...

niestety to prawda
nikita
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2008-08-26, 21:46

Postprzez Arkadio » 2008-09-09, 14:58

W takim razie bardzo sie ciesze ze uda sie to ominąć :)

Dziekuję za pomoc i pozdrawiam
Arkadio
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-09-02, 10:01

Postprzez Calla » 2008-09-11, 19:02

Daj znać jak sprawa się zakończyła.
Calla
 
Posty: 172
Dołączył(a): 2008-08-25, 16:50

Postprzez Arkadio » 2008-09-15, 09:20

Ogółem sprawa się rozwiazała sama gdyz nie kupiłem wspominanego mieszkania, jakoś tak wyszło, a w tejże sprawie konsultowałem sie też z prawnikiem i powiedział mi że można spokojnie ominąć biuro nieruchomości i "obalić" ta umowę.

Pozdrawiam
Arkadio
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-09-02, 10:01


Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron