Biuro nieruchomości

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Biuro nieruchomości

Postprzez Arkadio » 2008-09-03, 07:15

Mam pytanie związane z umową pośrednictwa kupna nieruchomości, Ostatnio miałem "przyjemność" podpisać taka właśnie umowę i poszedłem pod wskazany adres. Właściciel nic nie wiedział o jakimkolwiek pośrednictwie
biura i nie podpisywał z nikim żadnej umowy. Wczoraj właściciel odwiedził wspomniane biuro nieruchomości i "wycofał" z ich biura interesujaca mnie oferte z tegoż powodu iż nie życzy sobie żadnego pośrednictwa i rozpowszechniania oferty. Ogółem babki dostały ochrzan reasumując mieszkanie mi sie
spodobało i tutaj jest moje pytanie czy jest możliwość ominięcia pośrednictwa biura (
czyt. prowizji) , czy mieli wogóle prawo przekazać mi dany adres bez
jakiejkolwiek konsultacji z właścicielem, który nie chce słyszec o
pośrednikach , wiec w tej chwili nie ma w tej chwili możliwości kupna tego mieszkania przez biuro wiec teoretycznie oni nie moga posredniczyc przy kupnie i tym samym nie wywiaza sie z umowy wiec adres powinien byc skreslony z aneksu od umowy (tak mysle:)), oraz drugi sposob , w umowie która podpisałem jest błąd dotyczący kary za ominięcie pośrednika po rozwiązaniu umowy, w pkcie 4 gdzie właśnie jest mowa o ilości %
prowizji karnej jest odnośnik do pktu 3 zamiast 2 gdzie w pkcie 3 jest
opisane ze umowa jest podpisywana na czas nieokreślony a nie moga mi naliczyc kary ktiora nie jest okreslona w umowie - chyba . Reasumując czy w tym przypadku taka umowa jest wiążąca i nie da sie jej "minąć" by nie płacić nienależnej
prowizji.

Przepraszam jeśli wstawiłem to w złym miejscu forum
Pozdrawiam
Arkadio
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-09-02, 10:01

Postprzez nikita » 2008-09-03, 23:35

mialam niemale trudnosci ze zrozumieniem tej wiadomości. i nie bardzo rozumiem nadal, chcesz kupic mieszkanie ktore nie jest wystawione na sprzedaz? jezeli biuro juz nie posredniczy w sprzedazy to nic im przeciez nie placisz...
nikita
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2008-08-26, 21:46

Postprzez Arkadio » 2008-09-04, 12:45

Tutaj chodzi o to ze po prostu otrzymalem adres od biura , ktory wzieli z gazety bez porumienia z wlascicielem . Wlasciciel stanowczo nie zgadza sie na posrednictwo biura nieruchomosci, ja jednak mam wpisany tenze adres w aneksie do umowy o posrednictwo i tutaj jest moje pytanie , Czy chcac zakupic to mieszkanie moge nie placic prowizji z powodu nie posredniczenia biura w transakcji ze wzgledu na brak zgody wlasciciela oferowanego mieszkania, czy oni z automatu beda mnie scigac bo ja jednak mam z nimi umowe w przeciwienstwie do wlasciciela sprzedawanego mieszkania. Czy moge sie powolac na to , że wlasciciel nie sprzeda mi mieszkania przez biuro , tylko bez niego, a co za tym idzie oferta ich jest niewazna mimo że adres mam wpisany w umowie??
Pozdrawiam i przepraszam za skomplikowane opisywanie sytuacji :)
Arkadio
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-09-02, 10:01


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron