Doradcy kredytowi

Kredyty mieszkaniowe - spytaj innych gdzie najtaniej? najkorzystniej? podziel się doświadczeniami

Doradcy kredytowi

Postprzez olo » 2006-01-06, 00:31

Co sądzicie o firmach doradczych typu Expander czy OpenFinace ?
Można im zaufać? Skroją ofertę na moje potrzeby czy by więcej dla siebie uszczknąć ?
olo
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2006-01-05, 21:22

Re: Doradcy kredytowi

Postprzez nemo » 2006-01-06, 00:35

olo napisał(a):Co sądzicie o firmach doradczych typu Expander czy OpenFinace ?
Można im zaufać? Skroją ofertę na moje potrzeby czy by więcej dla siebie uszczknąć ?


Z dobroci serca tego nie robią. Żyją z prowizji. Pytanie tylko czy wysokość prowizji ma duży wpływ na to co doradzą w konkretnym przypadku
nemo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2006-01-05, 21:21

najlepiej sprawdzic

Postprzez madziarka » 2007-07-23, 22:31

Ja uważam ze najlepiej sprawdzić: najepiej tak jak sugerujesz najwiekszych

www.open.pl,
www.expander.pl,
www.goldfinance.pl

Podzwonic poumawiac sie i zoabaczyc co doradzaja.

Czesto jest tak ze oferta tego samego banku u ktoregos jest tansza, bo maja np. lepszy uklad, albo umowe z bankiem.

Sprawdz podobno jest za darmo
madziarka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2007-07-23, 22:25

Postprzez wirt » 2007-07-30, 08:34

Zestawienie ofert doradcow kredytowych: http://finanse.mieszkajmy.pl/doradcyfinansowi/
wirt
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2007-07-30, 08:32

Postprzez Hokus » 2007-08-10, 20:54

Skorzystałem z uslugi dorady finansowego w czasie gdy chciałem cos z robic z pieniędzmi tak by nie leżaly "po poduszką" lub na koncie o oprocentowaniu 0,01 i to w dodatku razem ze srodkami bieżacymi.
poszedlem do expandera - konkretna osobe poleciała mi kolezanka z pracy.
Wybrałem fundusz inwestycyjny, ktory całkiem miła Pani dopasowała do moich potrzeb.
Szczeze , dzis jestem zadowolony- choc po wyjsciu z tej instytucji mialem pewne watpliwośc.

A z tego co wiem takie instytucje doradcze finansują same banki i inne fundusze inwestycyjne
Hokus
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2007-08-10, 14:14

Postprzez jollero » 2008-02-12, 15:01

dokkladnie ich dzialalnosc opiera sie na prowizji od banku zazwyczaj jest to czesc prowizji jaka pobiera bank udzielajac kredytu
jollero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-11-24, 17:36

RE

Postprzez paszkowski_marcin » 2008-05-06, 14:04

Zgadza się ze pośrednicy dostają prowizję, ale ona w zadnym przypadku nie wiąze sie z dodatkowymi kosztami dla klienta. Nawet klient jest w lepszej sytuacji bo większość spraw proceduralnych załatwianych jest przez doradców (negocjacje, walczenie z analitykami w sprawie dokumentów itp.) Dla banków jest to oplacalne i dla najlepszych mają nawet lepsze oferty niż w ich oddziałach własnych. Banki schodzą z kosztów tzw. utrzymania placówek, wynagrodzenia dla pracowników itp. Trzeba pamiętać też, że oferty banków nie róznią sie tak bardzo. Jedni klienci bedą zwracać uwagę na koszty, inni na ubezpieczenie, jeszcze inni na możliwośc wcześniejszej spłaty. Każda sytuacja klienta jest inna i wiąze sie z różnymi rozwiązaniami. Ostatecznie to klient podejmuje decyzję. Pozdrawiam
paszkowski_marcin
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:44

Postprzez Latos » 2008-09-02, 08:06

Witam

Dlaczego warto wziąć kredyt przez pośrednika a nie przez bank ?

1. Nie pobierają opłat od Ciebie za przyznanie kredytu, tylko mają umowy z bankami a banki się z nimi dzielą i tak już ustaloną prowizją.

2. Prowizje i oprocentowanie w bankach zwykle są zbliżone, ale różnica polega na dodatkowych opłatach, ubezpieczeniach. Dzięki nim szybko się zorientujesz gdzie zapłacisz najmniejszą ratę. Możesz zaoszczędzić nawet do 200 zł / mc na racie (przy kredycie na ok 300-400 tys)

3. Open finance szybciej załatwi decyzje o kredycie, zależy im na dobrej obsłudze klienta bo z tego żyją. Banki to molochy i już tak nie dbają o Ciebie gdy podpiszesz papiery, mozesz u nich czekac i czekac... :)
W przypadku posrednikow takich jak Open Finance juz tak nie jest.

moze troche rozjasnilem
pozdrawiam
LATOS
Latos
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2005-12-15, 17:31
Lokalizacja: Wroclaw


Powrót do Kredyty mieszkaniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron