Sposoby w mieszkaniu na oszczędzanie wody i energii?

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Sposoby w mieszkaniu na oszczędzanie wody i energii?

Postprzez matylda » 2011-10-24, 13:53

Ostatnio trwa jakaś akcja, zachęcająca do oszczędzania wody i energii. W związku z tym, mam pytanie: oszczędzacie wodę i energię w mieszkaniu? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Dodam, że mieszkam w bloku, mam mieszkanie już urządzone, więc raczej nie mogę skorzystać z pewnych rozwiązań, jak np. założenie kolektorów, co najwyżej perlatory na kran:). Jeśli macie sprawdzone sposoby na oszczędzanie energii i wody, to proszę, piszcie.
matylda
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-10-24, 13:47

Postprzez karma » 2011-10-26, 16:25

Wiesz, myślę, że najlepsze metody na oszczędzanie wody i energii są te najprostsze. Najlepiej pamiętać o takich zasadach jak: zakręcanie kranu przy myciu zębów i goleniu, pranie wtedy, gdy uzbiera się pełna pralka brudnych rzeczy, trzymanie lodówki z dala od źródeł ciepła, gaszenie światła, gdy wychodzi się z danego pomieszczenia i wyłączanie urządzeń z kontaktów, kiedy wyjeżdża się na dłużej albo na noc. Gdy robi się to systematycznie, myślę, że można sporo na tym zaoszczędzić w ciągu miesiąca.
karma
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-10-26, 16:14

Postprzez Janek23 » 2011-12-04, 13:29

Też mieszkam w bloku i całkiem niezłe wyniki dają perlatory (w kuchni 7l/min, w łazience 5l/min) + wodooszczędna słuchawka prysznicowa. W sumie to chyba jeden z tańszych i skuteczniejszych sposobów na oszczędzanie wody. To co mnie interesowało, znalazłem w http://dlakieszeni.pl/tnij-rachunki/za-wode
Janek23
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-12-04, 13:16

Postprzez GroupHome.pl » 2011-12-13, 22:52

Niektórzy napełniają miskę wodą z kranu po kropelce..ponoć wodomierz tego nie odczytuje :)
GroupHome.pl
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2011-12-13, 22:44

Postprzez robin » 2012-09-24, 15:08

Możesz zniwelować koszty ogrzewania montując pompę ciepła, w zależności od budżetu jaki posiadasz. Jak zainwestujesz trochę pieniędzy, to będziesz musiał poczekać, aż się zwróci, ale zdecydowanie odczujesz to, że się zwraca. Na przykład pompa typu Sofath jest jedną z lepszych na rynku, z tego co mogę polecić i powiedzieć cena idzie w parze z jakością. Sprawdź sobie na http://www.wassermann.pl
robin
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2012-08-30, 12:32

Postprzez Gosia898 » 2012-11-08, 14:52

Do końca 2011 roku mieszkałam w domu, a teraz już niemalże od roku we własnym mieszkaniu na osiedlu Fajny Dom w Krakowie.
Wcześniej oszczędzało się co nieco, ale rachunki dzieliło się z rodzicami no i wiadomo...
Przez ostatni rok nauczyłam się jak oszczędzać nie tylko swój prąd, wodę itd, ale także wspólne osiedlowe oszczędności.
Np.Zakręcam kran, podczas mycia zębów, naczyń-gdy myję mam wodę z płynem, a potem wszystko wypłukuję, tak grupowo. Częściej korzystam ze zmywarki niż z takiego każdorazowego mycia i bardzo starannie umiejętnie układam naczynia, żeby się dużo i wszystko dobrze umyło. Mam małe dzieci więc wykorzystuję fakt i kapią się razem - co zresztą bardzo lubią. Ja i mąż częściej korzystam z prysznica niż z wanny, bo taniej i szybciej. No i wspólne kąpiele-przyjemniej-POLECAM.
Poza tym wyłączam światło w pomieszczeniach z który się nie korzysta. Podczas oglądania tv używam jednej niewielkiej lampki dodatkowej lub żadnej. Gdy piekę ciasto, po wyłączeniu piekarnika robię sobie w nim, puki jeszcze ciepły grzanki chlebowe do sałatek lub zupy-krem. Wymieniłam w mieszkaniu żarówki na diodowe i powiem wam, że moje rachunki od tego czasu na prawdę sporo spadły. Sąsiedzi się dziwią jakim cudem tak mało płacę za prąd, czy wodę skoro jest nas w mieszkanku czworo. A teraz też wspólnie dzielą własnymi tipami.
Takich małych błahych sposobów na co dzień na każdym kroku można mnożyć i mnożyć. Ale też można się tego nauczyć i co najważniejsze w takim duchu wychowywać dzieci. Ja już sama dostrzegam w moich szkrabach, pewne wdrukowane nawyki oszczędzania energii, wody...
Gosia898
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2012-11-08, 14:15


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ThomasRob i 6 gości

cron