Rodzina na swoim - wynajmowanie

Kredyty mieszkaniowe - spytaj innych gdzie najtaniej? najkorzystniej? podziel się doświadczeniami

Rodzina na swoim - wynajmowanie

Postprzez mateokk » 2012-04-03, 11:01

Witam, zamierzam kupić mieszkanie z dofinansowanie dla Singla ("Ustawa o finansowym wsparciu rodzin i innych osób..."). Jednocześnie nie wiem, czy nie opuszczę (na stosunkowo krótki okres czasu) kraju. Zastanawiam się, czy bez żadnych przeszkód będę mógł wynająć takie mieszkanie?
Czy będzie automatycznie oznaczało to utracenie prawa do pobierania dopłat w ramach wspomnianego programu?

PS Myślę o legalnym (podobno prawie niespotykanym w Polsce) wynajmowaniu wraz z umową pomiędzy wynajmującym i najemcą.
mateokk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2012-04-02, 22:39

Postprzez Atuga » 2012-08-23, 20:48

czy macie jakieś złe doświadczenia w wynajmowanym mieszkaniu? Jakieś usterki budowlane czy stare materiały budowlane?
Atuga
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2011-06-22, 12:40

Postprzez Wiesław » 2012-09-27, 12:40

Pamiętam, że kiedyś trwał spór o interpretację przepisów, ale według tego, co wiem, w tej chwili stanęło na tym, że takiego mieszkania nie można wynajmować. Zdaje się, że grożą za nawet koniecznością zwrotu odsetek, które opłaciło państwo. W sumie słusznie, bo program miał zapewniać mieszkania konkretnym ludziom, a nie robić z nich inwestorów z dofinansowaniem państwowym.
Wiesław
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2012-09-27, 12:10


Powrót do Kredyty mieszkaniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron